.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

 Зусилля бібліотекарів можуть стати дуже затребуваними і помічними у інформаційну добу, коли не лише дітям, але і дорослим може бути важко обрати, сфокусуватися, зануритися, мислити самостійно. На ресурсі Edutopia є корисний матеріал про один із способів оживити шкільну бібліотеку і стимулювати дітей читати. Цей спосіб це – запросити автора в клас (вживу або віртуально). Наближається Форум видавців, де автори і видавці зберуться в одному місці, аби представити свої роботи. Зібрати контакти, познайомитися, поділитися ідеєю, це практично не вимагає грошей. А навіть якщо так, то гроші знаходяться, коли є наполегливість і ідея (є Спільнокошт, GoFundEd, програми місцевих рад, спонсори, акції видавництв тощо). Оригінал статті можна знайти тут. Вчителі розуміють плідний взаємозв’язок між читанням і писанням. Питання в тому, як стимулювати учнів читати і писати, а потім ще трохи більше читати і писати. Віртуальні зустрічі з авторами можуть стати добрим стимулом. Дякуючи інтернету та програмам для відеозв’язку, запросити автора до ваших школярів може бути легше, ніж ви думаєте. 
Підготовка класу до візиту
Інтернет дозволяє нам зустрічатися з авторами з цілого світу [Чому б не поєднати таку зустріч з уроком іноземної мови?]. Підготовка не є складною – якщо учні хочуть зустрітися з автором вони мають зробити дві речі: прочитати принаймні одну з книжок автора і подумати про можливі запитання до автора.
Запрошення автора
Пошук авторів справа нескладна. Навіть Google може вивести вас на контакти автора (електронна адреса, профіль у соціальних мережах, вебсайт). Автори теж зацікавлені у охоплені більшої аудиторії, тож можна домовитися про продаж книжок замість оплати візиту автора, наприклад. 
Аби зустріч пройшла добре
1. Вам потрібно мати достатню кількість копій книжок автора під час зустрічі. Так учні матимуть сильніший контакт з автором.
2. Перевірте зв’язок заздалегідь, переконайтеся, що програмне забезпечення працює добре, без затримок і обривів. Окрім Skype, це може бути Hangouts, Facebook, Facetime тощо. [Повідомте адміністрацію школи чи бібліотеки заздалегідь, можливо на час візиту вам потрібно буде встановити інший пароль на мережу, аби увесь інтернет-трафік йшов лише вам].
3. Заздалегідь розкажіть учням, як відбуватиметься зустріч, попросіть їх застосовувати навички активного слухання, коли говорить автор, потренуйте використання вебкамери і мікрофону під час запитань.
Справжні письменники
Під час кожного з таких візитів учні занурюються у світ читання і писання. Вони починають сприймати читання і писання як складову свого життя, проводячи години в натхненному думанні та творенні.
.