.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ ДІТЕЙ: ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

 

• Підвищуйте власну комп'ютерну та Інтернет-обізнаність.

• Станьте для своєї дитини другом і порадником,опановуйте Інтернет разом.

• Оберіть найбільш прийнятний спосіб технічного захисту:від регулярно поновлюваного антивірусу до спеціального програмного забезпечення, що забезпечує батьківський контроль на комп’ютері та мобільному телефоні дитини.

• Створіть територію безпечного Інтернету. Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі Інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу,використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей, такі сайти ви зможете знайти на http://onlinebezpeka.kyivstar.ua/ 

• Не встановлюйте комп’ютер у кімнаті дитини. Найкраще віддати перевагу розташуванню комп’ютера у кімнаті загального користування. Так буде легше здійснювати контроль за діяльністю дитини в Інтернеті та обмежувати час її перебування за комп’ютером.

• Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером. Не дозволяйте дитині довго засиджуватися за комп’ютером перед сном і вночі.

• Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК після закінчення визначеного часу (Time-Scout). Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером,вона не отримує необхідних навичок для повноцінного розвитку, потрібних їй у реальному житті.

• Пам’ятайте - надмірне спілкування у Мережі може спричинити кібер комунікативну залежність, а захоплення комп’ютерними іграми – перерости в ігроманію. Тому у дитини мають бути альтернативні інтереси та обов’язки (наприклад, догляд за тваринами,поливання квітів, прибирання своєї кімнати та ін.).

 

 Онлайн-ігри

• Уважно спостерігайте за тим,чим займається ваша дитина і слідкуйте за іграми,в які вона грає. Рольові ігри справляють найбільш сильний вплив на психіку. Надмірне захоплення рольовими іграми може негативно позначитися на формуванні особистості дитини, її соціалізації  та рольовій ідентифікації. Тому не дозволяйте їй тривалий час грати в одну гру.

• Якщо дитина любить грати в комп’ютерні ігри, можна запропонувати їй цікаві навчальні та розвиваючі програми. У випадку, коли інтерес дитини зосереджено на рольових іграх,можна привабити її участю в шкільних театральних виставах або психологічних тренінгах для підлітків.

• Коли дитина продовжує надмірно захоплюватися комп’ютерними іграми та Інтернетом і ви не в змозі самостійно впоратися з проблемою,зверніться до спеціаліста-психолога.

Безпека і правила поведінки в Мережі мають формуватися з урахуванням віку і психологічних особливостей дітей. Відсутність вольового та емоційного контролю, імпульсивність поведінки властиві дітям. Чим молодший вік, тим більше уваги слід приділяти спільному використанню Інтернету. З підвищенням рівня самоконтролю дитини поступово знижується потреба в батьківському контролі.

 

Сімейна онлайн-безпека – відповідальність кожного

 

Навчіть дитину правилам безпечної роботи у Мережі:

 

1. Роз'ясніть дитині важливість захисту своєї та чужої конфіденційної інформації:

• не можна викладати в Інтернет інформацію про сім'ю та її фінансові справи,адреси проживання та навчання, номери телефонів,кредитної картки та банківські дані;

• нікому,крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращім друзям).

2. Навчіть дітей поводитися в Інтернеті так само, як у реальному житті. У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Поясніть дітям, що в Інтернеті також слід із повагою ставитися до людей та їх авторських прав. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.

3. Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого. Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.

4. Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей. Завжди потрібно з'ясовувати, скільки коштують спеціальні Інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі. Якщо така інформація не очевидна для дитини, вона має звертатися за порадою до Вас. Допомагайте дітям розібратися, скільки насправді коштують такі SMS- послуги та чи дійсно необхідно їх надсилати.

5. Звертатися за порадою – необхідно. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в Інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі,чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас. Інформація та послуги в Інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з Інтернету, дитина має отримати Ваш дозвіл. Навчіть перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел. 

 

Також пропонуємо Вам ознайомитися з рекомендаціями, які надали експерти відповідно до віку дитини та корисними ресурсами з Інтернет-безпеки дітей 

 

  • Корисні ресурси з Інтернет-безпеки
    КОРИСНІ РЕСУРСИ «ГАРЯЧІ» КОНТАКТИ З ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ 1.Спеціальний розділ сайту компанії «Київстар» із захисту дітей від негативного контенту. Проконсультуватися з експертом ...
.