.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

 

7 квітня 2021 р. світова спільнота відзначає Всесвітній день здоров'я — це глобальна кампанія, мета якої — привернути увагу кожної людини до будь-якої проблеми охорони здоров'я, що має глобальний вплив. Ця подія відзначається починаючи з 1948 р., відтоді була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), членами якої поступово ставали різні країни світу. Сьогодні це понад 200 країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я. Україна була однією з перших таких країн — ще у 1948 р. відбулося підписання відповідних угод, а після отримання незалежності у 1991 р. вона поновила свій договір. Щорічно до Всесвітнього дня здоров'я обирається тема, яка відображає певний пріоритетний напрям діяльності ВООЗ. Тому в цей день традиційно обговорюють глобальні світові проблеми, що загрожують благополуччю всієї планети і кожен рік висувають гасла, зважаючи на проблематику  та актуальність тем, пов’язаних із необхідністю збереження здоров’я. За останні роки суспільством обиралися лозунги, пов’язані зі станом екології або репродуктивного здоров’я людини, довголіттям чи протидією небезпечним хворобам. У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров'я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров'ю. 

 

Здоров’я — розкіш для людини,
 Найбільша цінність у житті.
 Як є здоров’я день при днині,
 Можливість є йти до мети.
 Тоді є радість, щастя, диво,
 Краса у крапельці роси.
 Тоді людина йде щасливо
 Серед безмежної краси
 Й чарівність світу відчуває.
 Для неї в хмурість — дні ясні.
 Вона всі труднощі долає
 Й співає радісні пісні.
 Вона — здорова! Це чудово,
 Бо їй нічого не болить.
 Вона добро творить готова.
 І це прекрасно! Можна жить!
  (Надія Красоткіна)
7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров’я. Традиція проводити заходи, присвячені проблемам збереження здоров'я та профілактики захворювань, приурочена дню створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов'язаних з охороною здоров'я населення планети.
Мета святкування – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
Згідно даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% - соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.
Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що здоровий образ життя – є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.
Бути здоровим – вимога часу, яка має прямий стосунок до Всесвітнього дня здоров'я. Здоров'я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров'я – це актуально!
Бути здоровим це здорово!

 
                                                                                                          
     Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку – це свято, якому ще немає 10 років, проте воно активно відзначається світовою спільнотою. Для цієї знаменної події була обрана дата 6 квітня. Свято було запроваджене представниками ООН з метою звернути увагу людства на важливість спорту та спортивних змагань для розвитку людства та створення мирних відносин. Спортивна активність – це запорука здоров’я та добробуту, а об’єднання різних націй навколо спортивних подій сприяє миру на нашій планеті, на благо розвитку та миру по всьому світу. Запровадження свята відбулося у 2013 році на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй з метою  визначення  позитивного впливу, який спорт може мати на суспільство, сприяючи командній роботі, інклюзивності, фізичному та психічному благополуччю. Це день святкування всіх видів спорту, від традиційних ігор до сучасних, та їхньої здатності об’єднувати людей. У цей Міжнародний день відзначаються чесноти та загальнолюдські цінності спорту, нагадування наскільки заняття спортом дозволяє нам піклуватися як про фізичне, так і про психічне здоров’я, також несе в собі етичний принцип мирного співіснування, те, чого ми особливо потребуємо в ці неспокійні часи.
 

 

 

.