.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

   Правильне розташування комп’ютера для очей та постави (осанки)

1. По-перше, монітор має стояти на відстані витягнутої руки – це вбереже не тільки здоровий хребет, але й зір. 
2. У сидячому положенні центр монітора має бути на рівні очей. Якщо монітор поставити нижче або вище – ваша шия напружуватиметься, підтримуючи голову або у нахиленому або у піднятому положенні. Це може призвести до остеохондрозу.
3. Клавіатура має стояти на відстані 15 см (мінімум) від краю стола! Хоча рекомендується поставити її настільки глибоко, щоб не тримати лікті у повітрі. Але слідкуйте за відстанню до монітора (нагадаю: відстань від очей до монітора має бути на відстані витягнутої руки). 
4. Тримайте килимок для миші та саму мишку рівно праворуч від клавіатури (якщо ви правша), або ліворуч (якщо шульга). 
5. На екрані монітора не має бути відблисків! Якщо вони є, візьміть дзеркало і підставте його на місце відблисків. Таким чином ви визначите, що саме кидає світлове відображення (побачите предмет у дзеркалі). Якщо можливо, приберіть цей предмет. Якщо ні – прикрийте, щоб він не кидав променів світла на екран. Ваші очі напружуватимуться, коли розглядатимуть текст на екрані, відсіюючи відблиск. 
6. Спинка крісла, на якому ви сидите, має здебільшого підтримувати нижню частину хребта. 
7. І, звичайно, піклуючись про осанку та здоровий хребет, не забувайте й про зір! Час від часу слід робити перепочинок, під час якого робіть відповідні гімнастичні вправи. 
   Вправи для очей 
1. На рахунок 1-4 закрити очі, не напружуючи очні м'язи, на рахунок 1-6 широко розкрити очі і подивитися вдалечінь. Повторити 4-5 разів. 
2. Подивитися на кінчик носа на рахунок 1-4, а потім перевести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. 
3. Не повертаючи голови, повільно робити кругові рухи очима вгору-вправо-вниз-вліво і у зворотній бік: вгору-вліво-вниз-вправо. Потім подивитися вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. 
4. Тримаючи голову нерухомо, перевести погляд, зафіксувавши його, на рахунок 1-4 вгору, на рахунок 1-6 прямо; потім аналогічно вниз-прямо, вправо-прямо, вліво-прямо. Виконати рух по діагоналі в одну і іншу сторони, переводячи очі прямо на рахунок 1-6. Повторити 3-4 рази. 
5. Не повертаючи голови, закритими очима "подивитися" праворуч на рахунок 1-4 і прямо на рахунок 1-6. Підняти очі вгору на рахунок 1-4, опустити вниз на рахунок 1-4 і перевести погляд прямо на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. 
6. Подивитися на вказівний палець, віддалений від очей на відстані 25-30 см, і на рахунок 1-4 наблизити його до кінчика носа, потім перевести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. 
   Вправи для голови і шиї. 
1. Помасажувати обличчя, щоб зняти напругу лицьових м'язів. 
2. Натискаючи пальцями на потилицю, протягом 10 секунд робіть обертальні рухи вправо, потім вліво. 
3. Закрити очі і зробити глибокий вдих. На видиху повільно опустити підборіддя, розслабити шию і плечі. Знову глибокий вдих, повільне круговий рух головою вліво і видих. Виконати 3 рази вліво, потім 3 рази вправо. 
   Вправи для рук.
1. У положенні сидячи або стоячи розташувати руки перед обличчям. Долоні назовні, пальці випрямлені. Напружити долоні і зап'ястя. Зібрати пальці в кулаки, швидко загинаючи їх один за другим (починати з мізинців). Великі пальці опиняться зверху. Сильно стиснуті кулаки повернути так, щоб вони "подивилися" один на одного. Рух - тільки в зап'ястях, лікті нерухомі. Розтиснути кулаки, розслабити кисті. Виконати вправу ще кілька разів. 
2. У положенні сидячи або стоячи опустити руки вздовж тіла. Розслабити їх. Зробити глибокий вдих і на повільному видиху протягом 10-15 секунд злегка потрясти руками. Зробити так кілька разів. 
3. Зчепити пальці, з'єднати долоні і підвести лікті. Повертати кисті пальцями то всередину (до грудей), то назовні. Виконати кілька разів, потім опустити руки і потрясти розслабленими кистями. 
4. Широко розставити пальці та напружити кисті на 5-7 секунд, потім сильно стиснути пальці в кулаки на 5-7 секунд, після чого розтиснути кулаки і потрясти розслабленими кистями. Виконати вправу кілька разів. 
   Вправи для тулуба. 
1. Встати прямо, злегка розставити ноги. Підняти руки вгору, піднятися на носки і потягнутися. Опуститися, руки вздовж тулуба, розслабитися. Виконати 3-5 разів. 
2. Підняти плечі якомога вище і плавно відвести їх назад, потім повільно виставити вперед. Виконати 15 разів. 
3. Стоячи нагнутися, прикласти долоні до ніг позаду колін. Втягнути живіт і напружити спину на 5-6 секунд. Випрямитися і розслабитися. Виконати вправу 3-5 разів. 
4. Встати прямо, ноги на ширині плечей. Розвести руки в сторони на рівні плечей. Якомога більше повернути тулуб вправо, потім вліво. Повторити так 10-20 разів. 
5. Ноги на ширині плечей, злегка розслаблені і зігнуті в колінах. Роблячи глибокий вдих, розслабитися. На видиху підняти руки вгору, тягнути їх до стелі. Відчути напругу в м'язах пальців рук, плечей, спини і знову - глибокий вдих. 
6. На видиху нахилитися вперед і торкнутися руками підлоги перед носками взуття. Опустити голову, розслабитися. Вдих - і на видиху випростатися. Виконати вправу 3 рази. 
   Особиста гігієна при роботі за комп’ютером 
А чи знаєте ви, що після роботи за комп’ютером теж потрібно ретельно мити руки? 
При цьому однаково – чи це великий комп’ютер, чи ноутбук, чи планшет – скрізь знайдуться мікроби, які можуть призвести до зараження організму. 
Британські вчені стали вивчати гігієнічний аспект роботи за комп’ютером і виявилося, що на клавішах та під ними розмножуються сотні видів небезпечних бактерій. До того ж, клавіатура (особливо ноутбука) завжди тепла, що ще більше сприяє розмноженню мікроорганізмів. Найменший термін використання чистої клавіатури та мишки (якщо ви купили зовсім новий комп’ютер) – лише 4 місяці. 
   Тому ось прості поради, які захистять вас від неприємних наслідків роботи за комп’ютером. 
   По-перше, протирайте клавіатуру та мишку раз на місяць спиртом. 
   По-друге, раз на рік, якщо ваша клавіатура це дозволяє, розберіть її та промийте зсередини (теж спиртом). 
   І По-третє, МИЙТЕ РУКИ після кожного користування комп’ютера та в перервах, якщо ви працюєте за ним цілий день. 

 

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі
.