2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Цього року виповнюється 25-ліття  часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами. А 45 років тому, за словами Президента України , «духовні столиці наших держав – Київ і Кіото – розпочали історію своєї дружби та тісних обмінів».  Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

У рамках року Японії в Україні у таборі  «Супутник» відбулися такі заходи:

•  знайомство з народною та державною символікою Японії
  • знайомство із кращими зразками японської літератури
  • участь у майстер – класах  «Оригамі – один із видів японської майстерності».
  • тематичні  заняття «Самобутня і загадкова країна Японія»

Бібліотекар Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки провела цікавий захід, діти відкрили для себе таємницю імені та японську культуру

Китайські ієрогліфи — одна з найглибших і найзагадковіших форм писемності на планеті. Кожен ієрогліф — малюнок, у кожного знака — своя історія і значення. Наші діти теж спробували написати слова "літо", " канікули", "море"