БУЛІНГ У ШКОЛІ.
Кожна школа – це особливе середовище, де навчаються й спілкуються діти. Проте кожен четвертий школяр зазнає булінгу, і тільки кожен другий із них розповідає про це батькам. Жертвами фізичних знущань, психологічних принижень та цькувань, висміювань, залякувань або погроз може стати як учень, так і вчитель. Проявам булінгу не можна потурати. Адже насильство залишає відбиток на все життя. Педагоги, школярі та їхні батьки мають бути уважними й за перших проявів насильства - протидіяти йому. Своєчасне виявлення булінгу може врятувати – не тільки від тілесних чи моральних травм – але й життя вцілому.
БУЛІНГ І ПОКАРАННЯ.
Булінг - це повторювана дія, що має різні прояви:
- Запотиличники, стусани й копняки – це булінг.
- Обзивання, приниження й шантаж – це булінг.
- Цькування, образи, погрози в месенджерах та соціальних мережах – це булінг.
- Крадіжки, вимагання грошей, псування речей – це булінг.
- Принизливі жарти, дії чи жести сексуального характеру – це також булінг.
Найчастіше цькують там, де не бачать і не можуть проконтролювати дорослі. Адміністрація має реагувати й тоді, коли дитину ображають дорогою до школи чи зі школи, на шкільному святі чи під час екскурсії.  Припинити булінг можуть тільки дорослі спільними зусиллями: вчитель, шкільний психолог, директор і батьки. За перших проявів булінгу учитель має поговорити з кривдником, з’ясувати причини агресії та сповістити батьків. Якщо насильство повторюється – педагог інформує директора школи, який скликає комісію і повідомляє поліцію. Булінг карається законом – штрафом або громадськими роботами. Якщо булінг вчинено групою або повторно – стягнення збільшуються. За провину дітей до 16-ти років – відповідають батьки. За приховування школою факту цькування – відповідає директор.

Про кібербулінг для підлітків. Ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер. https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying?fbclid=IwAR2idNbkzt7Y0D2aGrazc6bpviIb82SeuJTcGeeyvYjFBY6cVT6E9-AqJYU