Учні 9 класів переглянули виставу «Гайдамаки»

23.11.2016 15:11

22 листопада цього року учні 9 класів нашої школи, переглянувши виставу Миколаївського академічного   художнього російського театру «Гайдамаки»,   мали змогу  доторкнутися до живої творчої спадщини Т.Г.Шевченка, співставити  написане Великим Кобзарем і побачені на сцені живі картинки з життя тогочасної України і боротьби народу з конфедератами.

Драматична поема «Гайдамаки» в інсценуванні Марини Васильєвої - спектакль малого формату, створений для невеликих сценічних площадок. Стриманий, суворий колорит загального оформлення у поєднанні зі справжніми історичними костюмами, зброєю та реквізитом надавав виставі такого емоційного забарвлення, яке допомагало дев’ятикласникам  перенестись уявою в далеку давнину. На всьому лежав якийсь серпанок епічності, суворого героїчного минулого. А це ж саме те, що є в поемі Тараса Шевченка.

Зворушили школярів і сцени загибелі батька Оксани, захоплення самої героїні. Але найнапруженішим став епізод вбивства Гонтою своїх дітей.

Обнадійливий фінал: закохані головні герої, на радість глядачам, переживши всі випробування, нарешті дочекалися щастя. По завершенні  вистави ми вітали акторів оплесками ,дякуючи їм за майстерну гру. До речі, з цією виставою Миколаївський театр гастролює у військових частинах, морально підтримуючи наших бійців і піднімаючи їхній дух.