.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

#Відвертарозмова #Психологічнадопомога
 Психотравматичний стрес негативно впливає на процес мислення та прийняття рішення. Як подолати негативні фізіологічні прояви психотравматичного стресу ми розповіли у минулій публікації https://www.facebook.com/445446659312990/posts/1263351467522501/?app=fbl Сьогодні поговоримо про нейро - лінгвістичне програмування (НЛП) та його дієві стратегії. 
    НЛП - це універсальне керівництво для ефективного використання власних ресурсів (фізичних, розумових, матеріальних, тощо) для досягнення мети. 
    Техніки НЛП - це способи творення думок, на основі яких формуються стратегії поведінкових реакцій. Техніки НЛП допоможуть вам "зібратися з думками" та прийняти правильне рішення проблемної ситуації. 
    Техніка "Рефреймінг" Фреймінг - це розміщення будь - якого образу, стану речей в певній "рамці". Рефреймінг - це "заміна рамки", тобто вашого сприйняття ситуації з метою більш адекватного реагування. Наприклад, твердження "війна - це знищення, яке ми НЕ ПЕРЕЖИВЕМО" на "війна - це випробовування, яке ми ПРОЙДЕМО, ПЕРЕЖИВЕМО". Переключення з негативного твердження на позитивне дасть вам сили боротися та перемогти. 
    Техніка "Стратегія творчості Уолта Діснея" Зводиться до вміння підходити до вирішення будь - якої проблеми з 3 - х різних позицій: мрійника, реаліста та критика. "Мрійник" допомагає на початковому етапі, коли тільки формуються цілі, зорієнтуватися на перспективу. Тобто, чого ви хочете досягти? Наприклад: евакуюватися або залишитись вдома. "Реаліст" - це стратегія пошуку інструментів реалізації вашої мети. Наприклад, якщо ви вирішили евакуюватися, то повинні продумати як ви це зробите, куди поїдете та як і на що будете жити на новому місці. Так само, якщо залишаєтеся, продумайте як ви будете жити в нових реаліях. Тобто, ви повинні розробити чіткий, послідовний та реалістичний план, який допоможе вам вижити. "Критик" потрібен для того, щоб оцінити вашу мету, план щоб знайти потенційні проблеми, "слабкі сторони" або ті моменти, які ви упустили, реалістичність задумів та вторинні наслідки прийнятого рішення. 
    Техніка "Квадрат Декарта" Це ефективний прийом для оцінки прийнятого рішення, розробленого плану. Для цього вам необхідно відповісти на 4  питання. Що буде, якщо це здійсниться?/ Що буде, якщо це НЕ здійсниться? Що НЕ буде, якщо це здійсниться? Що НЕ буде, якщо це НЕ здійсниться?
    Пам'ятайте також про те, що ваше рішення повинне бути зваженим і прийнятим не "на емоціях", інакше у вас може з'явитися ще більше проблем. У нашій наступній публікації ми розглянемо практичні поради що до врегулювання власного емоційного стану.

Цікава книжечка для тих дорослих, хто хоче допомогти  знайти відповіді на питання дітей “чому не можна на вулицю”, “чому ми ховаємось у сховищі/притулку”, “чому навколо так багато людей”. Отож, читайте на нашій сторінці  книгу Марії Мусурівської "ЧОМУ МИ НЕ ВДОМА". Або відкрийте посилання:
https://drive.google.com/file/d/1_4pDBoqwEYvM6vS3tOgShYDvmx8eo1ev/view?fbclid=IwAR2WJIcPM92FOHC7Q2_fbXQdGbhoPYOf_zlTI1qnHzB4jhGucvvWeeVP_yo
До публікації готуються історії на тему “Куди подівся тато”, “Що так гучно бахкає”, “Чому матуся плаче”.

ЯК ДАВАТИ СОБІ РАДУ, КОЛИ НАКРИВАЄ ТРИВОГА ⁉️

Розпізнавши тривожний стан, важливо допомогти своєму "вартовому небезпеки" – ділянці мозку, яка відповідає за реакцію тривоги та вмикає всі ці системи в організмі, стати менш активованою, "стишити сирену".  Зробити це можна за допомогою практик стабілізації емоцій.

🧘#Вправа для стабілізації “5-4-3-2-1”. 

Дієва вправа у випадку дезорієнтації від надмірних емоцій. Ця вправа допоможе вам швидко повернутися до реальності, по черзі активуючи п’ять органів відчуттів та вмикаючи нашу лобну кору за рахунок називання слів.

#Інструкція:

✅Роздивіться навколо себе та знайдіть очима 5 предметів синього кольру. Назвіть їх;

✅Прислухайтеся та почуйте 4 різних звуків. Назвіть їх;

✅Доторкніться рукою та відчуйте 3 різні поверхні. Назвіть, які вони на дотик;

✅Відчуйте два різні запахи. Назвіть їх;

✅ Визначте щось на смак. Назвіть, що ви відчули на смак? (можливо, ви відчуєте смак у роті, а якщо маєте можливість, то випийте трішки води та відчуйте, який у неї смак).

🙅#ВПРАВА «Стирання негативної інформації з 

пам’яті».  #ІНСТРУКЦІЯ Сядьте зручно і розслабтеся. Заплющте очі. Уявіть перед собою чистий аркуш паперу, олівець, ґумку. Подумки намалюйте негативну інформацію, яку хочете забути. Це може бути реальна картинка, символ. Подумки візьміть ґумку і стирайте послідовно з аркуша паперу всю негативну інформацію. Уявіть у своїх грудях вогник добра, ніжності, любові. Уявіть, як він збільшується, його сила переходить у руки і вливається в долоні. Розплющте очі. Усміхніться»🙂. Позитивне (оптимістичне) мислення послаблює емоційне напруження, допомагає знайти ефективне рішення і діяти відповідно до обставин,в яких ми знаходимось сьогодні. Знизивши тривогу, ми повертаємо собі здатність критично мислити – наша кора головного мозку знову стає головним режисером. І далі – переходимо від думок до дій. 

⚠️Пам’ятайте про способи думання, які роблять нас більш вразливими та виснажують. Це, наприклад, коли вдаємося до постійного прокручування подумки найгірших сценаріїв та обдумування "що, якщо?". Замість плівки "це жахливо, що ж буде далі" важливо сфокусувати своє мислення на тому, де є дорога: відповісти собі на три запитання: 

Що реально зараз можу зробити, щоб змінити ситуацію❓

Що можу зробити, щоб підтримати інших❓

Що можу зробити, щоб підтримати себе❓

⚠️ Важливо не просто це обміркувати, а прописати план дій відповідно до ваших можливостей. 

📌 Починати треба з підтримки себе. Обміркуйте досить добре свій план дій. Подумайте, що можете зробити прямо зараз. Пропишіть план та пропрацьовуйте його крок за кроком. Наприклад, перший пункт у будь-якому плані може бути привести до ладу документи. Другий пункт – передивитись аптечку, чим треба доповнити. Врешті, передивитись курс з надання домедичної допомоги.

Такі прості речі завжди відкладаємо на потім, але важливо їх зробити, адже конкретні дії відволічуть від обдумування, яке не дає жодної користі, та знизять рівень загальної фонової тривоги. Ви поступово повертатимете собі відчуття контролю над життям.

Дана техніка допоможе послабити страх та панічні атаки. Адже саме такий стан паралізує людську свідомість та тіло. Не завжди, звісно,але зазвичай. А саме зараз такий період, у який потрібно зберігати душевний спокій будь-якими методами.Ваша внутрішня напруга послабиться і психічний стан приходитиме в рівновагу. А на даний час це найголовніше.

🔺 Виділіть собі декілька хвилин на виконання цієї простої,але дієвої техніки. 

✅ Прийміть зручне положення.Спокійно вдихніть та видихніть. Ваше дихання вільне.

Проговоріть в голос такі слова:

"Я призначена(ний) собі"❗(хоч зараз це і не зовсім так,і мозок та тіло може давати супротив.І це нормально в такій ситуації).

"Я тут❗Я є❗Я жива(ий)❗“Я молодець❗ Я вже стільки-то діб живу в режимі воєнного стану❗Я впораюся, ситуація справді складна, але я зроблю це❗ Я можу бути корисним/-ою для інших людей. Україна переможе🙏”. (якщо разом із кимось,говоримо ми...)

"Ми живі❗Ми разом❗Ми молодці❗

Ми йдемо до перемоги❗

Я все усвідомлюю і разом ми сила і все подолаємо"❗ Говоріть це по декілька раз і голосно, щоб було полегшення та з'являлася віра та впевненість. Якщо не має можливості сказати в голос кажіть подумки.Але краще це озвучити словами ,щоб було свідоме полегшення та ясність .

ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ У ЧАС ВОЄННОЇ НЕБЕЗПЕКИ

https://larisasever1967.blogspot.com/2022/03/7.html?spref=fb&m=1

#дитяча_порадня Тиждень емоцій

Щодня ми переживаємо різні позитивні та негативні емоції. Це нормально мати всі ці почуття, але ми також повинні знати способи, як дати раду їм. Наші емоції можна розділити на чотири зони: синю, зелену, жовту та червону. Ми завжди намагаємося залишитися або повернутися в зелену зону та уникнути червону зону. Заповніть календар нижче, щоб бачити зони, в яких ви перебували на цьому тижні та подумайте про те, що ви можете зробити для себе, щоб перебувати у зеленій зоні?  #К_І_Я  #дитячий_психолог автор Ірина Королець

Не заважати бути собою: діти та війна https://www.barabooka.com.ua/ne-zavazhati-buti-soboju-diti-ta-vijna/

Як говорити з дітьми про війну: список книжок українською https://www.barabooka.com.ua/yak-govoriti-z-ditmi-pro-vijnu-spisok-knizhok-ukrainskoju/

«Казки на листівках 22»: терапевтичні історії у вільному доступі https://www.barabooka.com.ua/kazki-na-listivkah-22-terapevtichni-istorii-u-vilnomu-dostupi/

 

.