Рідна мова – найбільша життєва цінність людини!

11.11.2018 15:19

Всіх нас єднає рідна мова
                                                                              Всіх, хто живе у цім краю.
                                                                               Вона прекрасна, світанкова,
                                                                              Я в ній свою наснагу п
ю!

9 листопада – День української мови та писемності! Без мови не існує нації, народу, єдності! Щодня спраглими вустами ковтаємо нові й нові слова нашої неньки-мови. Вона чудодійне джерело натхнення, яке ніколи не пересохне, ніколи не зрадить.
         Нещодавно учні  Херсонської спеціалізованої школи №52 з поглибленим вивченням української мови долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати .Сьогодні, 9 листопада, на паралелі 8-х класів пройшов квест «Юні мовознавці». Три команди  змагались у  конкурсах на звання «Найкращого знавця української мови». Перший конкурс «Назва та девіз команди» виявився під силу кожні команді. Знанням української мови діти  похизувались у конкурсі «Тематична презентація», де учні класів проголошували доповіді на теми «Односкладні речення у творчості Ліни Костенко», « Мовно-стилістичні особливості друкованої реклами у місті Херсоні» та  «Образ крил в українській літературі». Безумовно всіх вразив творчий конкурс, де дітки зачитували виразно поезії, співали пісні та танцювали. За результатами конкурсу всі команди стали переможцями та отримали визнання у номінаціях «Допитливий розум», «Інтелектуальний Олімп», «За ініціативу та наполегливість».

Отож,  вивчаймо, бережімо, збагачуймо велике духовне надбання народу – рідну українську мову, бо втрата її , за словами,  Панаса Мирного, «смерть для його душі».