Спецкурс толерантності «Творіть добро для тих хто поруч»

17.11.2021 13:10

Вже двадцять шостий рік поспіль 16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою  у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості. Не секрет, що останнім часом у світі збільшилась кількість випадків військових конфліктів, гинуть люди, руйнуються будівлі, страждають діти. Багато  сімей змушені залишати свої домівки  та будувати життя на новому місці, знаходити спільну мову з незнайомими людьми. Як спробувати уникнути непорозумінь і прилаштуватись до нових умов?  Звичайно, бути терпимими та толерантними. Саме тому шкільні бібліотекарі запросили з Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки працівника молодшого відділу,  щоб провести низку заходів присвячених Дню толерантності для учнів 3-В та 3-Г кл. Зустріч відбувалась у форматі віртуальної подорожі до країни Толерантності. В ігровій формі школярі познайомились з основними принципами ставлення до навколишнього світу: терпимість, повага, любов, доброта та справедливість. Аби опанувати «основи» толерантної поведінки, учасники подолали багато перепон та пройшли немало  випробувань. Опинившись на березі озера Доброти, пригадали «слова ввічливості» та поселили до нього нових мешканців – чарівних рибок. Із вмінням опановувати свої емоції діти познайомились на  зупинці «Весела». Саме тут вони об’єднались у два табори емодзі-символів, щоб  повторити зображені на них емоції і з’ясувати, які саме викликали більше позитиву. Уважними, дружними та спритними  треба було бути  протягом усього шляху, адже після виконання завдань  учні отримували долоньки з написаними якостями толерантної людини. Саме їх вони використали в кінці подорожі для створення своєї планети Добра і Толерантності. Тож, нехай кожен із нас і вся Україна завжди будуть островами толерантності для усіх жителів великої планети Земля.