.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00 із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

МОН у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів "Психологічна турбота від Світлани Ройз".

Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал "Підтримай дитину". 

👧Дитяча психіка - найвразливіша. Діти добре відчувають будь-які зміни в поведінці своїх батьків, навіть якщо ті вдають, що нічого не відбувається. 

Як правильно пояснити дитині про те, що зараз - йде війна, що тривожна сирена, вибухи та постріли - це знак йти до укриття, а головне - як заспокоїти?

Ні в якому разі не приховуйте правди, будьте відвертими, не вигадуйте свої варіанти подій, а головне - запевніть їх у тому, що зробите все, аби їх захистити.

*Як заспокоїти дитину* 
Розповідає дитячий психолог Ольга Шакотько, яка з 2014-го року є кризовим волонтером і працює з дітьми-переселенцями. 
🟡 Щоб заспокоїти дитину, спершу треба заспокоїтися самим. Ми можемо ділитися тільки тим, що є в нас. 
🟡 Діти часто віддзеркалюють емоції батьків. Якщо бачимо, що дитина нервує, одразу перевіряємо наскільки знервовані самі. 
🟡 Якщо відчуваєте, що емоції переповнюють, треба подихати і «заземлитися». Робимо кілька вдихів носом, надуваючи живіт на рахунок один-два, і кілька видихів, здуваючи живіт, на рахунок один-два-три-чотири-п'ять.
🟡 Коли заспокоїлися, спокійно говорите з дитиною тими словами, до яких вона звикла в звичайному житті. 
🟡 Не можна кричати на дитину, коли вона сама кричить, це не допоможе. 
🟡 Найчастіше дитина в паніці через те, що не розуміє, що відбувається і чому мама забрала її із затишної квартири й привела в підвал. Треба пояснити, що наразі батьки роблять найважливіше: піклуються про її безпеку.
🟡 Хвалити: як гарно тримається, швидко збирається. 
🟡 Переключати увагу на тих, хто потребує підтримки: бабуся, мододша сестричка.
🟡 Окреслити зону відповідальності: дитина сама контролює, які іграшки треба взяти, знову спускаючись в підвал.

Психологічна підтримка та допомога.

Понад 40 фахівців волонтерів з різних країн об'єдналися задля того, щоб тримати психологічну оборону України, та надавати підтримку потерпілим від війни українцям через ініціативу "УкрЄдність".

Якщо Вас накриває хвиля емоцій, з якою важко впоратися, переживаєте труднощі в цей час, втрату чи інше, будь ласка не залишайтеся на одинці з самим собою. Команда працює з 8:00 - 21:00. На час воєнних дій фахівці надаватимуть щонайменше 3 БЕЗКОШТОВНІ консультації.

Ресурс працює у трьох напрямках:

1. Індивідуальні консультації https://ukr-ednist.com.ua/get-help/

2. Підтримуючі закриті групи https://ukr-ednist.com.ua/help-group/

3. Корисні статті по тематиці воєнного часу https://ukr-ednist.com.ua/blog/

💡Пам'ятка від АУП. Як вижити  у інформаційній війні? 
У нас є два типи мислення:
• Раціональне (допомагає нам ставити питання, сумніватися та шукати правду).
• Емоційне (коли медіа зачіпають емоційний тригер, тоді навіть найраціональніші і найрозумніші люди можуть потрапити в пастку і повірити в дурість).
❓Що робити, щоб зберегти розум перед атакою медіа?
📎1. Читати текст повністю, а не лише заголовок.
Коли в медіа та соцмережах ведеться буквально бомбардування інформацією 24/7, з'являється спокуса заощадити час і пробігтися тільки по заголовках.
• Неетичні медіа та пропагандисти цим користуються, тому вигадують заголовки, які не відображають реальності, але чіпляють емоційно;
• чим більше у вас підписок і закладок, тим більше ваша увага розсіюється і тим менше ви осмислюєте суть того, що читаєте.
📎2. Оцініть надійність медіа.
• Перевірте, чи можна довіряти сайту;
• перевірте дату публікації;
• дивіться джерела та посилання на офіційних осіб;
• перевірте автора (репутація + що писав раніше і чи не писав фейків)
📎3. Гугліть.
• Перевіряйте цитати, заяви,фотографії та дивіться, що про цю подію пишуть у інших медіа;
• перевірте, чи дійсно людина сказала певну цитату і дивіться, в якому році вона це зробила.
📎4. Зробіть паузу, перш ніж зробити репост.
• Ми розповсюджуємо те, що чіпляє, це нормально. Але краще  декілька разів перевірити, ніж репостити дезінфо.
📎5. Для своєї безпеки можна скласти список джерел, яким ви довіряєте. Нехай список буде невеликим.
• Більшість новинних медіа пишуть одне й те саме одними й тими словами. Це створює інформаційний шум, у якому складно щось розібрати і легко нервово виснажитися.

📒 Як вижити під час надзвичайної ситуації та в умовах війни: легко про серйозне – Упор: Наталія Нечаєва-Юрійчук, Олена Танасійчук, Олексій Ноздрачов, Сергій Дмитрієв. – К: 2021. – 39 с.

🔗 Завантажити можна за посиланням 👇 https://eleos.com.ua/wpcontent/uploads/2022/02/Broshura_vyzhyvannya_2.12_.pdf
💙💛 Порадник в першу чергу адресований підліткам та старшим дітям, але це не означає, що він не актуальний і для решти мешканців України. Автори намагались подати текст, який розповідає про поведінку в умовах бойових дій, у легкій та доступній формі, тож книжка буде однозначно корисною і для дорослих, які не мають великого досвіду перебування у надзвичайних ситуаціях. Батьки, вчителі, всі хто працюють із дітьми та підлітками можуть брати цей посібник на озброєння у своїй роботі та спілкуванні.
📖 Автори розповідають про надання першої медичної допомоги, про те, що робити, коли пролунав сигнал-попередження, як себе поводити, коли поруч гримлять вибухи, вчить, як діяти, якщо вдома залишатись небезпечно або почалась організована евакуація у населеному пункті. Також у посібнику приділили увагу й ситуаціям, коли людина опиняється у натовпі й тисняві чи під завалами, виявляє небезпечні речовини, міни,  також помічає озброєних осіб країни-агресора.
У пораднику можна знайти інструкції про те, як самостійно здійснити евакуацію із зони бойових дій і виживати під час окупації, як поводитись із незнайомцями та зрозуміти, що тебе обманюють. Окремі розділи розповідають про інформаційну безпеку у соціальних мережах – розпізнавання фейків та дезінформації. Є тут і спеціальний розділ із зображеннями та описами розпізнавальних знаків військових ЗСУ, а також інформація про Товариство червоного Хреста в Україні, що неодмінно допоможе зорієнтуватися у небезпечних військових ситуаціях.
Видання створене в спільному проєкті Цивільно-військового співробітництва (СІМІС) та Громадської Мережі “ЕЛЕОС-УКРАЇНА”.

ДЖЕРЕЛО: ELEOS-UKRAINE https://eleos.com.ua/yak-vyzhyty-pid-chas-nadzvychaynoi-sytuatsiyi-ta-pid-chas-viyny/

Психологічна допомога дітям під час війни: добірка практичних інструментів і порад від психологині Світлани Ройз https://nus.org.ua/view/psyhologichna-dopomoga-dityam-pid-chas-vijny-dobirka-praktychnyh-instrumentiv-i-porad-vid-psyhologyni-svitlany-rojz/

Як допомогти дітям пройти крізь виклики війни: поради від дитячого психолога https://www.mh4u.in.ua/hochu-dopomogty-blyzkym/how-to-help-children-war/

Підтримка батьків та дітей під час війни. Психосоціальна підтримка дітей та батьків  https://www.mh4u.in.ua/hochu-dopomogty-blyzkym/how-to-help-children-war/

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІД ЧАС ВІЙНИ http://www.soippo.edu.ua/index.php/46-uncategorised/4799-psikhologichna-dopomoga-pid-chas-vijni

Психологічна допомога та підтримка під час війни: добірка порад та рекомендацій https://dityvmisti.ua/blog/6727-psykhologichna-dopomoga-ta-pidtrymka-pid-chas-viiny-dobirka-porad-ta-rekomendatsii/

.