"Квітни! Мій зелений двір"

22.05.2015 17:08
«Якщо б кожна людина на клаптику землі своєї, зробила все,

що вона може, яка прекрасна була б наша Земля».

У кожного своя особиста думка про красу…. Квіти – окраса життя. Не один раз влітку ми зупиняємо погляд на клумбах. Ці маленькі чарівні куточки природи є справжніми відбитками культури їх господарів, дзеркальним відображенням їх смаку. Школа – наш другий дім, а її квітники – це наше обличчя. Клумби є окрасою не лише шкільної території, а й усієї вулиці.
Величезна кількість сортів квітів, красиві клумби і квітники найрізноманітніших форм і розмірів, висаджені у шкільному саду дають безмежні можливості для вивчення, спостереження та споглядання.
Учні нашої школи разом з вчителями біології мали унікальну можливість насолодитися цією красою. Для учнів була організована екскурсія «Вивчення рослинних угруповань на пришкільній території».
Метою екскурсії було: вивчити рослинні угруповання; закріпити основні поняття - «рослинність», «рослинні угруповання», «ярусність»; показати на прикладі штучного угрупованя його структуру; формувати і розвивати поняття про взаємозв’язки різних організмів між собою; розвивати в учнів дослідницькі навички, уміння спостерігати в природі; виховувати бережливе і свідоме ставлення до природи.
Вчителями були поставлені очікувані результати: учні спостерігають та описують життя рослинних угруповань; називають зв’язки, між організмами в екосистемах; складають порівняльну характеристику рослин у природі; знають та дотримуються правил поведінки у природі.
Пріоритетність екологічної освіти на сьогоднішній день визнана всією світовою спільнотою. Тому благоустрою території, що прилягає до нашої школи приділяється значна увага: в нашій школі все пронизано прагненням до прекрасного, а школярі вчаться відчувати, розуміти, цінувати, і найголовніше творити красу. Благоустрій  пришкільної території має не тільки естетичне, а й освітнє значення.