Патріотичний захід «Тих днів у пам`яті не стерти і сьогодні»

17.03.2021 19:56

До 77-ї річниці звільнення Херсонщини від нацистських окупантів в шкільній бібліотеці разом з  Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки для учнів 4-Г та 6-Б класів відбувся патріотичний захід «Тих днів у пам`яті не стерти і сьогодні». Учасники заходу познайомилися з історичним та легендарним минулим нашого міста. Дізналися, що 13 березня 1944 року вписане в історію Херсона золотими літерами. Цей день - день визволення Херсона від нацистських загарбників вважається другим днем народження міста. Хоча вже багато років сплинуло з тих самих запеклих подій минулого століття, проте пам'ять про справжніх героїв Другої Світової війни, які з честю та гідністю захищали рідну землю, не залишають байдужими серця сучасників.  Хроніка подій тих часів, архівні документи, розповіді свідків – все це зберігає народна пам'ять.  За героїчний подвиг херсонці вдячні всім воїнам, які в запеклих боях, визволили наше місто, серед них були солдати 49-й Гвардійської і 295-й Стрілецької дивізій, на честь яких названі дві вулиці. Тогочасні події звільнення Херсона бібліотекарі разом з учасниками спробували відтворити в датах, годинах, цифрах і, навіть, за допомогою предметів, які відносяться до періоду Другої Світової війни.У «Музеї патріотизму», де представлені експонати даного періоду учасники, заходу мали змогу побачити предмети, особисті речі воїнів – бінокль, фотоапарат, портсигар, каски різних армій, які брали участь у війні, листи, гільзи….Ці експонати з приватної колекції історика, краєзнавця, людини, закоханої в історію, давнього друга бібліотеки Володимира Торопова розповіли присутнім багато цікавого про побут та службу воїнів.  Серед експонатів, представлені особисті речі, макети нагород легендарного генерала Захара Видригана, якому уклінно був вручений ритуальний ключ від Потсдама. Тож пам'ятаймо про тих, хто виборов перемогу. Все зберігає народна пам'ять. І доки прийдешнім поколінням буде передаватися правда про Другу Світову війну, доти будуть жити у наших серцях ті, хто ціною власного життя наближав історичний день визволення рідної херсонської землі.