.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

      3 ноутбуки, 1 комп'ютер підключені до локальної мережі  та  до  всесвітньої мережі Інтернер,безкоштовний Wi-fi,  принтер, проектор.
     У середині 70-х років ХХ ст виходить наказ Міністерства освіти про створення в шкільних бібліотеках фондів літератури для вчителів, і в наступні десятиліття такі фонди активно формуються в нашій бібліотеці.
   У 1978 році - створюються фонди безкоштовних підручників. Із цього моменту бібліотека змушена опанувати роботу з фондами підручників. Згодом настає час інформаційного середовища, створення якого в шкільній бібліотеці розпочалось з появою комп'ютера, як допоміжного засобу створенню текстових документів. У 2009 р. бібліотека змінила місце знаходження. Вона розташувалася на другому поверсу, де встановлено сучасну техніку: компютери з виходом до мережі Інтернет, безкоштовний Wi-fi, принтер, проектор тощо.
    З метою підвищення ролі бібліотеки у школі, розширення аудиторії читачів, підвищення інформаційної компетентності бібліотекарів та вдосканалення обслуговування читачів засобами мережі Інтернет того ж року було створено веб-сторінку на сайті школи.

                                                                                                                      БІБЛІОТЕЧНИЙ АКТИВ
Бібліотечний актив створений для того щоб:
  1. Об’єднати дітей, які часто відвідують бібліотеку, які люблять книгу та читання, у єдиний творчий колектив;
  2. Проводити різноманітні цікаві заходи для школярів, щоб вони могли з гордістю говорити: 
«Наша бібліотека – це місце, де цікаво, весело і комфортно».
 1. Мета створення активу. Здійснення творчої співпраці бібліотеки та учнівського колективу, спрямованої на пошук різноманітних форм організації змістовного дозвілля школярів, залучення їх до активної творчої діяльності навколо книги та бібліотеки; виховання у дітей суспільної активності, кращих моральних якостей: почуття колективізму, дружби, відповідальності за доручену справу, розвиток творчості.
 2. Актуальність. Гурток  спрямований на залучення дітей до бібліотеки, до читання, до книги. Часто бібліотека сприймається людьми як склад книжок, якесь «мертве місце» і тому ми поставили перед собою завдання:
 1) об’єднати дітей, які часто відвідують бібліотеку, які люблять книгу та читання, у єдиний творчий колектив;
 2)  проводити різноманітні цікаві заходи для читачів, щоб вони могли з гордістю говорити: «Наша бібліотека – це місце, де цікаво, весело і комфортно».
 3. Мета і завдання організації. Об’єднати дітей навколо бібліотеки та книги з метою проведення різних заходів, спрямованих на добрі та корисні справи, організацію змістовного дозвілля. Виховувати в учнів любов, повагу та дбайливе ставлення до книги; навчати дітей роботі з книгою; допомагати дітям відчути силу літературного мистецтва; розвивати художній смак дітей, збагачувати мову; розширювати кругозір дітей; навчати дітей вільно спілкуватися.

У своїй діяльності Актив керується Конституцією України;
1. Конвенцією ООН про права дитини;
2. Законом України про загальну середню освіту;
3. Кодексом етики, честі, порядності;
4. Положенням про бібліотеку.
            Організаційна структура
Актив формується на базі шкільної бібліотеки. Складається з шести секцій: 
1. Дозорні – проводять рейди з перевірки підручників, випускають стінгазету за підсумками перевірок.
2. Лікарні – ремонтують книги, беруть участь у рейдах із перевірки стану збереження підручників, випуску стінгазети за підсумками перевірок.
3. Бібліографи – штампують книжки, заповнюють каталожні картки, складають бібліографічні списки літератури.
4. Лектори – підбирають інформацію з книг та періодичних видань для доповідей, лекцій, презентацій. Виступають перед школярами.
5. Організатори – готують  та проводять масові заходи.
6. Оформлювачі – оформлюють книжкові виставки і полиці.
     Членами об’єднання можуть бути  учні спеціалізованої школи. Вони мають право: брати участь в усіх заходах активу; вносити пропозиції щодо організації заходів; входити в інші дитячі об’єднання, організації, клуби. Обов’язки членів Активу: брати активну участь у діяльності Активу та школи; бути уважним, спостережливим, спраглим до знань; бути ввічливим та доброзичливим до оточуючих; виконувати доручення вчасно та сумлінно; стежити за чистотою одягу, тіла та думок, вести здоровий спосіб життя; не дозволяти собі пліткувати, сваритися, вживати лайливі та образливі слова; підтримуваним ближніх, допомагати їм потребі.
Робота активу спрямована на оволодіння навичками технічної обробки книги, розміщення літератури, користування довідково-бібліографічним апаратом, висвітлення результатів проведення акції „Книжковий рейд”, проведення масових заходів.

.